SEA Europe

SEA Europe General Assembly in Helsinki

Eind mei vond in Helsinki de General Assembly van SEA Europe plaats, de Europese brancheorganisatie voor scheepswerven en maritieme toeleveranciers. Namens Maritime & Offshore NL waren wij aanwezig, samen met Nederlandse leden zoals Damen en Royal IHC.

Tijdens de bijeenkomst kwamen de belangrijkste EUbeleidsdossiers voor de sector aan bod, met nadruk op de European Industrial Maritime Strategy (EIMS). Inzichten van de OECD en de Europese Commissie boden waardevolle input voor de discussie over de concurrentiekracht, verduurzaming en strategische positie van de Europese maritieme industrie. 

Voor Maritime & Offshore NL stond één boodschap centraal: alleen door sterke Europese samenwerking kan de sector haar leidende rol behouden in de energietransitie, innovatie en veiligheid. Dit vraagt om gerichte investeringen, een gelijk speelveld binnen de EU en duidelijke keuzes om de industriële basis in Europa te versterken. 

De General Assembly onderstreepte dat de uitdagingen groot zijn, maar dat er ook brede bereidheid nodig is door gezamenlijk op te trekken. Juist in een geopolitiek complexe context is die samenwerking essentieel om de Europese maritieme sector toekomstbestendig en concurrerend te houden.